Kalasabamustriga parkett

Esimesed teadaolevad kalasabamustrid põrandatel pärinevad Rooma impeeriumist, kus neid kasutati eriti vastupidavate kivisillutiste rajamisel. Kalasabamustrilised puitpõrandad muutusid aga populaarseks 16. sajandi Prantsusmaal. See põrandakatte stiil on ehe klassika, sümboliseerides staatust ja elegantsi.


Loe lisaks

Tehtud töö - paneelmaja vannitoa remont Tallinnas

Kliendi tellimus

Vannitoa kapitaalremont 5-kordses paneelmajas Tallinnas. Varasem remont oli tehtud eelmise korteriomaniku poolt ning selle kohta täpsem info puudub.
Klient oli eelnevalt välja valinud keraamilised plaadid ja sanitaartehnika.

Ruumi mõõdud: põrandapinda 3,12 m2 ja seinapinda 16 m2.Loe lisaks

Mis on LVT ja SPC põrandamaterjalid?

LVT (ingl. luxury vinyl tiles) on vinüül- ehk plastpõrandakate, mis on saadaval kas plankude või plaatidena. LVT on elastne, hea kriimustus- ja kulumiskindlusega ning hea niiskuskindlusega, sobides ka märgadesse ruumidesse.  

SPC (ingl. stone polymer core) on väliselt LVT sarnane toode, mille jäik vahekiht koosneb lubjakivist, PVC-st ja stabilisaatoritest. SPC on jäigem ja stabiilsem, võimaldades materjali paigaldada otse keraamilistest plaatidest põrandale. SPC on suurepärase temperatuuritaluvusega, võimaldades materjali paigaldada näiteks maast laeni akendega ruumidesse, kus põrandale langeb palju päikesekiirgust.Loe lisaks

Kõvendatud parkett

Kõvendatud parkett on uudse pulbertehnoloogia abil toodetud puitpõrand. Tavaparketist erineb see oma omaduste poolest: pulbertehnoloogia kasutus muudab naturaalse parketi pinna ligi 3 korda kõvemaks ning tulemuseks on suurepärase löögikindlusega naturaalsest puidust pind. Samuti on kõvendatud parkett niiskuskindlam ja stabiilsem, võimaldades toota suuremate mõõtmetega põrandalaudu ning paigaldada suuri põrandapindu ilma täiendava liikumisvuugita.

Loe lisaks

Tapeedid kui visuaalne mõjutaja

Tapeetide kasutus on aja jooksul palju muutunud. Kui 50 aastat tagasi eelistati kodudes tapeeti rohkem kui värvitud seinu, siis nüüd on pigem vastupidi. Vanades majades püütakse tapeedi kasutust säilitada, aga uuemates kodudes on standardiks pigem värvitud seinad.

Vaatamata sellele on tapeetide tootmises toimunud hüppeline areng. Leidub kõikvõimalikke toone, mustreid, reljeefe; õhemaid, paksemaid, pestavaid ja fototapeete. Ei ole ilmselt võimalik välja mõelda visuaalset efekti, mida ei oleks võimalik tapeediga luua.

Tapeedi kasutamine võib tuba iseloomustada ilma ruumi osas järeleandmisi tegemata, mõjudes samamoodi, nagu seda teeb mööbel, disainese või aksessuaar. Võimalik on luua ruumis soovitud meeleolu, tõsta üht kohta toas rohkem esile või eristada ruumi erinevaid osi.

Lisaks olemasolevatele graafilistele lahendustele on võimalik tellida täiesti enda soovi järgi kohandatud tapeet. Kohandada saab nii mustrit, reljeefsust kui ka tooni. Tellida võib lausa enda perefoto või lemmik maaliga tapeeti.

Samuti on tehnoloogia toonud valikusse paljude lisaomadustega tooteid. Kindlasti ei saa märkimata jätta heli isoleerivaid, veekindlaid ja loodussõbralikke tselluloosipõhised tapeete.

Loe lisaks

Arhiiv