Kommenteeri

Kuidas otsustada, millist seina värvida tumedaks?

Seinte värvi valimine võib olla kodu disainimise kõige huvitavam, aga ka keerulisem osa. Kui värvida kõik seinad ühte tooni, võib see mõjuda igavalt. Samas, kui värvipaletis on tuhandeid värve, siis kuidas valida need õiged?

Tumedate toonide kodudes kasutamist pigem kardetakse, kuna tume värv võib mõjuda liiga domineerivalt. Järgides aga mõnda väga lihtsat reeglit, on võimalik selle nüansi lisamisel muuta oma kodu hubasemaks ja stiilsemaks.Tumeda seinavärvi abil saab mõjutada mitut aspekti:
  • Muuta tuba valgemaks või tumedamaks;
  • Muuta visuaalselt ruumi suurust ja kõrgust;
  • Jaotada tuba mõtteliselt mitmeks alaks;
  • Peita ehitusvigu ja veidrat planeeringut;
  • Tõmmata tähelepanu kindlasse kohta toas.
Siin artiklis räägime lähemalt erinevate värvitoonide mõjust inimpsühholoogiale.

Valgus toas
Kus asub ruumis aken ning kui palju valgust sellest sisse paistab? Valguse hulka toas mõjutab akna vastas olev sein.

Kui akna vastas asuv sein on tume, tõmbab see liigse valguse endasse. Sellega on võimalik liigset eredust toas mahedamaks muuta. Kui aga akna vastas olev sein on hele, peegeldab see valgust tagasi tuppa. Nii saab kavalalt muuta tuba valgemaks.

Ühe tumedama seina ning diivani või istumisnurga kombineerimine aitab tekitada sooja ja hubase tunde.Toa suurus
Pea meeles reeglit: tume värv toob lähemale ja hele toon viib kaugemale.

Pikka kitsast ruumi saab seda muuta laiemaks ja avaramaks, kui pikemad seinad värvida heledaks ning lühike otsasein tumedaks. See toob kaugema seina visuaalselt lähemale.

Pisike ruudukujuline tuba muutub visuaalselt suuremaks, kui valida üleni hele toon nii seintele kui lakke.

Lae värvile kehtib sama ülaltoodud reegel. Lage saab heleda tooniga tunnetuslikult kõrgemale nihutada ning tumeda tooniga madalamale tuua.Ehitusvead ja planeering
Väljapoole “kummardavaid” seinu saab visuaalselt varjata, värvides need seinad tumeda tooniga. Kui seinad on kõverad ja tuba ei mõju ruudukujulisena, saab seda efekti tekitada, kui värvida kaks ühendusseina sama värvi. Tume toon aitab tõmmata seinu keskpunkti poole ja hele toon viia seinu keskpunktist eemale.

Ühes suures mitme funktsiooniga ruumis, näiteks avatud elu- ja söögitoas, saab mitme värvi abil tekitada tunnetuslikult mitu eraldi ala. Näiteks söögitoa osas võib värvida seina tumedaks, et see ruum heledamast eluruumist visuaalselt eraldada.

Kui ruum on ebahariliku kujuga, on soovitatav värvida kogu tuba ühesuguse heleda tooniga. See aitab näiteks kummaliste nurkadega ruumi siduda üheks tervikuks, samas kui tume värv tekitab visuaalselt suuremat eripära.

Detailide esiletoomine
Tumedaks on soovitatav värvida sein, kus ei ole uksi ega aknaid. Tavaliselt on see ruumi lühem sein, millel ei ole erilisi arhitektuurilisi tunnuseid. Selliselt saab koju huvitavama atmosfääri ilma, et see muutuks häirivaks või liialt domineerivaks.

Tumeda seina abil saab tõmmata tähelepanu erilistele elementidele, milleks võivad olla näiteks antiikesemed, dekoreeritud uks või aken, kamin, kunstiteos või suur taim. Kui toas puudub üks loomulik fookuspunkt, saab seda tumeda seina abil luua. Seega tuleks tumedaks värvida üks sein, millele soovitakse pilku esimesena viia.

Mõnel juhul võib soovitud efekti tuua hoopis seina osaline, mitte üleni tumedaks värvimine.


Seina tumedaks värvimist ei tasu karta. Hästi läbimõeldult ja sisekujunduse põhimõtteid järgides saab tumeda seinaga tekitada põnevaid visuaalseid efekte.

Tume värvitoon seinal ei ole selleks muidugi ainuke variant. Loomingulisust ja eripära saab koju tuua ka näiteks mustriga tapeedi ning struktuurvärvide abil.

Kas tunned, et soovid ideest teostuseni siiski ka professionaalide abi? Remont ja Viimistlus meeskond aitab sind hea meelega.

BRONEERI TASUTA KONSULTATSIOON SIIN!

Lisa kommentaar

Email again: