Kommenteeri

Kalasabamustriga parkett

Esimesed teadaolevad kalasabamustrid põrandatel pärinevad Rooma impeeriumist, kus neid kasutati eriti vastupidavate kivisillutiste rajamisel. Kalasabamustrilised puitpõrandad muutusid aga populaarseks 16. sajandi Prantsusmaal. See põrandakatte stiil on ehe klassika, sümboliseerides staatust ja elegantsi.


Kalasaba paigaldusel peaks arvestama tavalisest parketist suurema ajakulu ning materjali ülekuluga (umbes 15%). Uued tehnoloogiad võimaldavad toota ka ujuvalt paigaldatavaid lukuühendusega kalasabaparkette. Nende paigaldamisega saab hakkama ka erioskusi omamata. Liimitava kalasabaparketi paigaldus tuleks siiski jätta oma ala professionaalidele, kuna liimimine on keerukam ja nõuab rohkem vastavaid eriteadmisi.  

Bjelini kalasabaparkettide valikus on klassikaliste mõõtudega, 69x345 mm ja ujuvalt paigaldatav 5G lukuühendusega tammeparkett. Kasutatav 5G lukuühendus on ülitäpne, tagades kiire paigalduse ja suurepärase lõpptulemuse. Saadaval on selekt ja rustic valikud. Kvaliteetne puitfiibrist (HDF) vahekiht tagab täpsed ühendused ja “kriuksuvaba” lõpptulemuse. Matt lakk säilitab puidu eheda välimuse ning annab põrandale hea niiskus- ja kulumiskindluse.

Bjelin kalasabaparkett

Saksa tootja Ter Hürne kalasabaparketid on mõõtmetega 162x1082 mm ning alusele liimitavad. Tänu spetsiaalsele lukk-punn ühendusele on paigaldus lihtne, kiire ja väiksema ülekuluga (umbes 8%). Ter Hürne eripäraks on ka pinnalamellide otste täiendav töötlemine niiskuse vastu. See tagab parkettpõranda kauni välimuse pikkadeks aastakümneteks. Ter Hürne kalasabaparketid on saadaval ultra matt lakiga või õlitatuna.

Ter Hürne LVT Soya on tänapäevane põrandamaterjal, millest valmistatakse disainpõrandaid. Kahjulikud pehmendid on tootes asendatud sojaoast toodetava õliga, mis tagab põrandakattele parimad omadused. See materjal on elastne ja hea heliisolatsiooniga ning samaaegselt tugev ja vastupidav. Klient saab valida endale parima lahenduse kolme kollektsiooni vahel.

Ter Hürne kalasabaparkett (LVT)

  • Pro: alusele liimitav 2,5 mm paksune põrand, mis sobib eelkõige suure koormusega ühiskondlikesse ruumidesse.
  • Perform: 6 mm paksune lukuühenduse ja korgist alusmaterjaliga põrandakate. See sobib ühtviisi hästi nii ühiskondlikesse ruumidesse kui ka kodudesse. Lukuühendus tagab lihtsa ja kiire paigaldatavuse ning korgist alusmaterjal pehmuse ja hea helisumbuvuse.
  • Komfort: 9 mm paksune, lukuühenduse ning puidust vahekihi (HDF) ja korgist alusmaterjaliga. Suurepärane valik neile, kes soovivad, et toode oleks võimalikult naturaalse koostisega ning LVT-le omase suurepärase vastupidavusega. Seeria on mõeldud eelkõige kodukasutusse, aga sobib ka mõõduka käimiskoormusega ühiskondlikesse ruumidesse.
Kasutatavaid pinnastruktuure on mitmeid, sõltuvalt materjali iseloomust. Printmustriga sünkroonis olev pinnamuster tagab eriti tõetruu välimuse ehk käsi tunnetab seda, mida silm näeb. Ka toodete mõõtmed on muljetavaldavad. Detailid on saadaval pikkusega kuni 2,2 m.

Kui soovid professionaalset abi kalasaba parketi paigaldamisel, aitame rõõmuga!
Telli tasuta konsultatsioon siit.


Artikli kirjutamisel oli abiks AU-FLOOR OÜ.


Allikad:


Lisa kommentaar

Email again: