Kommenteeri

Kõvendatud parkett

Kõvendatud parkett on uudse pulbertehnoloogia abil toodetud puitpõrand. Tavaparketist erineb see oma omaduste poolest: pulbertehnoloogia kasutus muudab naturaalse parketi pinna ligi 3 korda kõvemaks ning tulemuseks on suurepärase löögikindlusega naturaalsest puidust pind. Samuti on kõvendatud parkett niiskuskindlam ja stabiilsem, võimaldades toota suuremate mõõtmetega põrandalaudu ning paigaldada suuri põrandapindu ilma täiendava liikumisvuugita.

Miks valida kõvendatud parkett? 

Kõvendatud parketi üheks peamiseks eeliseks ongi just naturaalse pinna tugevus. Tikk-kontsad ja maha kukkuvad esemed praktiliselt ei jäta pinnale kahjustusi. Samuti on muljetavaldavad laudade suured mõõtmed – laiused 208 ja 273 mm ning pikkus 2,4 meetrit. 

Puudusi ega kitsaskohti pole – tegu on kindla tulevikusuunaga parketitootmises. Tehnoloogia kasutab ära peaaegu kogu tooraine; parketi pind on õhuke, aga samas ülivastupidav, võimaldades toota pea kümneid kordi rohkem puitpõrandaid võrreldes nn tavalaudparkettide tootmisega. 

Kõvendatud parketti paigaldatakse ujuvalt ilma liimita 5G-lukusüsteemi abil. Ujuvalt paigaldamine tähendab seda, et parketilauad paigaldatakse aluspõrandale lahtiselt, kasutades parketi all alusmaterjali. Ujuvpaigalduse eelis liimimise ees on paigalduse lihtsus ja soodne hind. Samuti on ujuvpaigaldatud parketti ka hiljem lihtsam uue vastu välja vahetada. Vajadusel saab kõvendatud parketti ka aluspinnale liimida. 

Parketi hooldusvajadus sõltub parketi viimistlusest. Parkett on saadaval kas õlivahatatuna või mati lakiga viimistletuna. Laki puhul piisab tolmuimejast ja niiskest lapist. Õlivahatatud pinna korral on soovitatav kasutada õlitatud pindadele ettenähtud aineid.

 

Kuidas valida endale just see kõige sobivam parkett?  

Kas lakk või õli?

Lakitud pind on muretu ja erilist hooldust ei vaja. Kvaliteetsed tehaselakid on tugevad ja kestavad aastakümneid. Lakitud pinna miinuspooleks on kahjustunud koha parandamine, mida on võrreldes õlipinnaga mõnevõrra raskem teha. Õlitatud või õlivahatatud pind on jalge all mõnusalt naturaalne. Õlitatud pind eeldab sobivate hooldusainete regulaarset kasutust. Miinuspooleks on hooldamisvajadus, plusspooleks taastamislihtsus. 

Milline puuliik?

Tamm on kõige levinum põrandamaterjal, ilusa välimusega ning kõva puuliik. Kindlasti tasuks tutvuda ka saareparketiga, mis on skandinaaviapäraselt hele ning sama tugev kui tamm.  

Lisaks jagatakse parketid ka välimuse järgi:

  • Valitud (selekt) – rahulikud, oksavabad ja ühtlase välimusega

  • Naturaalsed (natural) – loomuliku välimusega ja väheste oksakohtadega

  • Kirjud (rustik) – paljude oksakohtade ja täidetud pragudega.

Mida eelistada, sõltub inimese enda maitsest ning sisekujunduse stiilist.

 

Kas toonitud või naturaalne välimus?

Toonitud parketid on mõnevõrra parema UV-kindlusega, säilitades oma tooni pikema aja jooksul. Näiteks toonimata tammeparkett muutub aja jooksul esialgsest toonist mõnevõrra kollakamaks. Õige tooni valikul võib nõu küsida sisearhitektilt või leida meeldiva juba tehtud objektide hulgast. Selleks on hea näiteks külastada parketitootjate veebilehti või surfata internetiavarustes.  


Kui soovid ka enda koju või kontorisse uut parketti paigaldada, aitame Sind hea meelega!

Saada meile päring siit.



Artikli kirjutamisel oli abiks AU-FLOOR OÜ.


Lisa kommentaar

Email again: